Dabai draudzīgs remonts: kas ir dabīgās krāsas un kā tās izmantot
Laikā, kad arvien biežāk ikkatrā jomā izskan vārds ekoloģisks, netiek novārtā atstāts arī remonts. Ekoloģiska dzīvesveida atzinējiem vai vienkārši cilvēkiem, kas meklē alternatīvus risinājumus, noteikti interesanta būs iepazīšanas ar dabīgajām krāsām un to pielietojumu.
Vai maz ir iespējams mājas fasādi vai iekšdarbos izmantot dabīgas krāsas? Kā izrādās, šāda tehnoloģija nav nekas svešs, un arvien biežāk cilvēki izvēlas tieši šīs krāsas. Kā stāsta krāsu ražotāja ‘’Kreidezeit GmbH’’ pārstāvis Latvijā Uldis Strauss, tad dabīgās krāsas tiek ražotas no dabā sastopamajiem iežiem un pēc senatnē izstrādātām un laika gaitā pārbaudītām receptēm un tehnoloģijām. Tieši tāpēc dabīgās krāsas nav nekas jauns, bet gan aizmirsta vērtība, kas pamazām atkal iegūst atzinību.
Dabīgās krāsas var notīrīt un nomazgāt un tās ir ūdens tvaiku caurlaidīgas. Kā zināms, tad mitruma daudzums sienās, griestos un grīdā nemitīgi mainās, atkarībā no gaisa temperatūras un nokrišņiem, tāpēc tas nav maznozīmīgi. Ja apdares virsma pēc krāsošanas ‘’elpo”, tad ir mazāka iespēja, ka tā plaisās un lobīsies.
Strādājot ar dabīgajām krāsām nav organisko sintezēto naftas produktu izgarojumi, var, piemēram, remontēt atsevišķu telpu un pārējā dzīvokļa daļā dzīvot, vai remontēt dažas bērnu dārza telpas un pārējās bērni var atrasties.
Dabīgo krāsu saistvielas un pigmenti, nonākuši apkārtējā vidē, to nepiesārņo un, mikroorganismu iespaidā, spēj pilnībā sadalīties. Tās neelektrizējas, tātad daudz mazāk piesaista putekļus.
Dabīgās krāsas pieejamas krāsošanai sienām un griestiem iekštelpās, un šajā gadījumā var izmantot kazeīna, kaļķa un līmes krāsas. Ārdarbu sienu krāsaošnai piemērotas būs kaļķa un silikātkrāsas, savukārt eļļas un vaskus var izmantot koka izstrādājumiem.