Dabīgās krāsas, jeb labāk sauksim „tradicionālās” krāsas, ir tās krāsas un apdares materiāli, kuras tiek pagatavoti no dabā sastopamajiem iežiem un  pēc senatnē izstrādātām un laika gaitā pārbaudītām receptēm un tehnoloģijām. (viss jaunais ir aizmirsts vecais, vai ne !?) Tās ir atgriezeniskas – tas ir – tās var notīrīt un nomazgāt un tās ir ūdens tvaiku caurlaidīgas ( mitruma daudzums sienās, griestos un grīdā nemitīgi mainās , atkarībā no gaisa temperatūras un nokrišņiem). Ja apdares virsma pēc krāsošanas „elpo”, tad ir mazāka iespēja, ka tā plaisās un lobīsies.

Dabīgās krāsas ir kaļķa krāsas, kazeīna krāsas, līmes un māla krāsas. Koka apstrādāšanai – dabīgās eļļas un vaski no lineļļas.

Vācu tradicionālo apdares materiālu ražotājs Kreidezeit GmbH  ( nosaukums iespējams ņemts no tā, ka tiek lietotas tik senas receptes un tehnoloģijas, kā krīta laikmetā ! ) kopš 1987.gada ražo :

dabīgās krāsas sienām un griestiem , masas sienu špaktelēšanai ( iespējams  no raupjas līdz spoguļgludas virsmas iegūšana) un krāsas, eļļas un vaskus koka izstrādājumiem gan iekštelpās un āra darbiem.